A Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Kereskedelmi és Iparkamara minden évben kitüntető címeket adományoz a sikeresen működő megyei vállalkozásoknak, valamint a szakképzés terén kiemelkedő teljesítményt nyújtó oktatóknak és tanulóknak. Az elnökség 2020. április 28-i elnökségi határozatával döntött az alábbi kamarai kitüntetések odaítéléséről. A Nyíregyházi Szakképzési Centrum tanulói és dolgozói az alábbi kitüntető címeket kapták:

Szakképzési díjak:

„Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Szakképzéséért”

• Gazda Sándor Mihály

„Kiváló Tanuló”

• Groska Dávid (Nyíregyházi SZC Bánki Donát Műszaki Középiskolája és Kollégiuma)
  • Kiss Máté (Nyíregyházi SZC Teleki Blanka Szakgimnáziuma, Szakközépiskolája és Kollégiuma)
  • Kósa Ákos (Nyíregyházi SZC Bánki Donát Műszaki Középiskolája és Kollégiuma)
  • Pásztor Andrea Ildikó (Nyíregyházi SZC Vásárhelyi Pál Építőipari és Környezetvédelmi- Vízügyi Szakgimnáziuma)
  • Prisztyák László (Nyíregyházi SZC Wesselényi Miklós Szakgimnáziuma, Szakközépiskolája és Kollégiuma)
  • Szilágyi Krisztina (Nyíregyházi SZC Vásárhelyi Pál Építőipari és Környezetvédelmi- Vízügyi Szakgimnáziuma)
  • Vass Zsolt (Nyíregyházi SZC Bánki Donát Műszaki Középiskolája és Kollégiuma)

A „Kiváló Tanuló” kitüntetések átadása iskolai keretek között történik a gyakorlati vizsgák alkalmával.

Gazdasági díjak:

• „Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Kereskedelmi és Iparkamaráért” – Dankó László egyéni vállalkozó (Nyíregyháza)
  • „Év Vállalkozása” – Marso Kft. (Nyíregyháza)
  • „Év Ipari Vállalkozása” – Quick 2000 Kft. (Tiszavasvári)
  • „Év Kereskedelmi Vállalkozása” – Nyír-Márvány Kft. (Gávevencsellő)
  • „Év Kézműves Vállalkozása” – Topjánszki Irén egyéni vállalkozó (Tiszanagyfalu)
  • „Év Szolgáltató Vállalkozása” – Nyírség-Szervíz Kft. (Nyíregyháza)

A kialakult járványügyi veszélyhelyzetre való tekintettel a díjátadó ünnepségre egy később időpontban kerül sor. A kitüntetéshez ezúton is valamennyi díjazottnak gratulálunk és további sok sikert kívánunk!

Pekó László
kamarai elnök