A Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Kórházak és Egyetemi Oktatókórház – a Jósa András Oktatókórház, a Nyíregyházi Szakképzési Centrum – a Nyíregyházi SZC Zay Anna Egészségügyi, Informatikai Szakgimnáziuma és Kollégiuma a Nyíregyházi Bem József Általános Iskolával közösen 2020. február 4-én Szakmai napot szervezett az egészségügyi szakmák bemutatására és népszerűsítésére.

A rendezvényen szerettük volna a fiatalok figyelmét felhívni, és egyben bemutatni az egészségügyi képzéseket és azok fontosságát.

„Egészségünk őrei – a szakképzés az egészségügy szolgálatában” gondolat jegyében az általános iskola felső tagozatos tanulói több állomáson, izgalmas programokba kapcsolódhattak be. Láthattak és kipróbálhattak újraélesztést defibrillátor bemutatásával, infúzió összeszerelést, vérvételt vénás karból és injekciózás bemutatását mulagen, valamint csecsemő gondozási feladatokat és a csecsemő újraélesztését.