Helyszín: Nyíregyházi Szakképzési Centrum, Digitális Közösségi Alkotóműhely
4400 Nyíregyháza, Dugonics utca 10-12.

Időpont: 2019. július 1-5.

A Nyíregyházi Szakképzési Centrum nyári pályaorientációs, szakmakipróbáló tábort hirdetett a szakképzési centrum valamennyi dolgozójának 10-14 éves gyermekei részére.

A táborban a gyerekek kipróbálhattak több szakmát is, amit a Centrum iskoláiban oktatnak. Tanműhelyekbe látogattak, ahol mind a lányok, mind a fiúk megtapasztalhatták, melyek azok a tevékenységek, foglalkozások, amit a későbbiekben akár hobbi, akár komolyabb szinten szívesen folytatnának.

Elsajátították a 3D nyomtatást, a CNC, a lézervágó kezelését. Önvédelmi, elsősegélynyújtási, gazdálkodási, fodrász, kozmetikus alapokkal gazdagíthatták tudásukat. A fiúk robotokat terveztek, építettek, drónoztak. A lányok a divat-, és stílustervezésben próbálhatták ki magukat.