A Nyíregyházi SZC Digitális Közösségi Alkotóműhelyének bemutatkozó kisfilmjei

A Nyíregyházi SZC Digitális Közösségi Alkotóműhelyének bemutatkozó kisfilmjei.

 

Rövid bemutatkozó kisfilm:

https://www.youtube.com/watch?v=ZgkgdPtHsHQ

 

Hosszabb bemutatkozó kisfilm:

https://www.youtube.com/watch?v=VEty7NAqULw&t=2s

 

A GINOP-6.2.3-2017-00017 Nyíregyházi Szakképzési Centrum átfogó fejlesztése című projekt keretében kialakításra került meglévő tanműhely átalakításával egy DIGITÁLIS KÖZÖSSÉGI ALKOTÓMŰHELY a Széchenyi 2020 támogatásával.

A Digitális Közösségi Alkotóműhely, olyan oktatási tér, nyitott műhely, ahol projekt alapú saját motivációból eredő kísérletezéssel a digitalizáció, a robotika mellett kipróbálhatók hagyományos szakmák, többek között a könnyűipar és faipar.

A fejlesztés eredményeként a Nyíregyházi Szakképzési Centrum tanulói 2019. novemberétől birtokba veszik az eszközöket és megismerkednek a lézergravírozás, a CNC maró, a hímzőgép, a 3D nyomtató, a drón és a robot működésével is.

Tevékenységeiket a szaktanárok mellett a projektben foglalkoztatott műhelyfelelős és műhelyasszisztens is segíti.

A tanév során általános iskolás és óvodás csoportoknak is szervezünk foglalkozásokat, mellyel a szakmák megismerése és a pályaorientáció is a céljaink között van.

A nyitott műhely elvnek megfelelően várjuk a város érdeklődő lakosságát is az előre meghirdetett időpontokban. 

Elérhetőségek

 4400 Nyíregyháza, Dugonics u. 10-12.
 centrum@nyiregyhaziszc.hu
 +3642512371

Hírlevél

Search