Szakképzési Fórum

A Nyíregyházi Szakképzési Centrum és a Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Kereskedelmi és Iparkamara közös Szakképzési Fórumot tartott 2019. november 27-én, a Nyíregyházi Szakképzési Centrum Központi Képzőhelyén.

A rendezvényre azokat a gazdálkodó szervezeteket hívtuk meg, akiknél tanulóink tanulószerződéssel és együttműködési megállapodással részt vesznek a gyakorlati képzésben.

A fórumon a szakképzéssel kapcsolatos aktualitásokról, és a gyakorlati képzésről beszélt Kajdy József stratégiai koordinátor, a Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Kereskedelmi és Iparkamarától.

„A helyi szakképzés szolgálatában” témában a szakképzésben végbemenő változásokról beszélt Pivonka Szilvia, a Nyíregyházi Szakképzési Centrum szakmai főigazgató-helyettese, majd bemutatta a Centrumhoz tartozó 10 tagintézmény 2020/2021-es tanévi képzési kínálatát.

Az előadások végén kötetlen szakmai beszélgetés keretében konzultálhattak és tapasztalatokat cserélhettek a cégek képviselői, és a résztvevő előadók.