Szakképzés európai hete

2019/2020

Építs robotot!

Közel 150 pályamű érkezett be az óvodások számára kiírt pályázatra, nagyon találékonyak és kreatívak voltak a pályázók, ezért nagyon nehéz dolga volt a szakmai zsűrinek a döntés meghozatalában. A nyertesek a LEGO Manufacturing Kft. felajánlásának jóvoltából értékes díjazásban részesültek.

1. helyezett: Kiss Dávid

2. helyezett: Drenyószki Kíra

3. helyezett: Demeter Péter György

Szakmák gyerek szemmel

A „Szakmák gyerek szemmel” megnevezésű pályázat alkalmával olyan rajzokat vártunk a térség általános iskolásaitól, amelyeken keresztül bemutatják, hogy ők milyennek látják nagyapájuk mesterségét. Az első három helyezett a National Instruments Hungary Kft. felajánlásának jóvoltából értékes nyereményt kapott.

1. helyezett: Palicz Milla Milica 6.b
Kodály Zoltán Általános Iskola

2. helyezett: Somogyi Zoé 6.a
Móricz Zsigmond Általános Iskola

3. helyezett: Elek Liza Flóra 6.osztály
Kodály Zoltán Általános Iskola

Szakma werkfilm

„Szakma werkfilm” címmel hirdettünk meg pályázatot a szakképzésben tanuló diákok számára. Olyan kisfilmeket vártunk a pályázóktól, amelyben iskolájukat mutatják be, azt, hogy miért érdemes ott tanulni. Az első három helyezett a National Instruments Hungary Kft. felajánlásának jóvoltából értékes nyereményt kapott.

1. helyezett: Ésik Dominik
Nyíregyházi SZC Wesselényi

2. helyezett: Lengyel Alex
Nyíregyházi SZC Vásárhelyi Pál

3. helyezett: Orbán Enikő
Nyíregyházi SZC Zay Anna

Bővebb információ, valamint a Szakképzési Centrumok Európai Unió által jóváhagyott, folyamatosan bővülő magyarországi programjai megtalálhatóak a http://szakkepzesihet.hu oldalon vagy a https://www.facebook.com/szakkepzesihet facebook oldalon.

2018/2019

Robotos szakmák, A Jövőbeli szakmám, és Szakma werkfilm pályázatok

ROBOTOS SZAKMÁK
1. helyezett: Varga Emese Éva
Szent Miklós Görögkatolikus Óvoda

ROBOTOS SZAKMÁK
2. helyezett: Hepp Hajnalka

ROBOTOS SZAKMÁK
3. helyezett: Ősz Kristóf
Szent Miklós Görögkatolikus Óvoda

JÖVŐBELI SZAKMÁM
1. helyezett: Nagy Balázs, 3.a
Móra Ferenc Általános Iskola

JÖVŐBELI SZAKMÁM
2. helyezett: Nagy Enikő, 6.a
Móra Ferenc Általános Iskola

JÖVŐBELI SZAKMÁM
3. helyezett: Szemán Laura, Smidt Boglárka, 7.a
Bem József Általános Iskola

SZAKMA WERKFILM
1. helyezett: Jécsák Kristóf, Mester Krisztián, Tóth Péter, Ács Mihály
Nyíregyházi SZC Inczédy
Segítő tanár: Huszár István

SZAKMA WERKFILM
közönségdíjazott
Barócsi László Levente, 10.a
Nyíregyházi SZC Tiszavasvári
Segítő tanár: Huszár István

Bővebb információ, valamint a Szakképzési Centrumok Európai Unió által jóváhagyott, folyamatosan bővülő magyarországi programjai megtalálhatóak a http://szakkepzesihet.hu oldalon vagy a https://www.facebook.com/szakkepzesihet facebook oldalon.

2017/2018

A jövő szakmája és a Szakmaselfie pályázatok

JÖVŐ SZAKMÁJA
óvodás kategória
1. helyezett: Koczka Hanna
Gyermekek Háza Déli Óvoda Rozsrétbokor telephely

JÖVŐ SZAKMÁJA
általános iskola kategória
1. helyezett: Perjési Nándor
Tiszalöki Kossuth Lajos Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola

JÖVŐ SZAKMÁJA
középiskolás kategória
1. helyezett: Torma Szabolcs
Nyregyházi SZC Széchenyi István Közgazdasági, Informatikai Szakgimnáziuma és Kollégiuma

SZAKMASELFIE
1. helyezett: Bíró Anita
Nyíregyházi SZC Zay Anna Egészségügyi, Informatikai Szakgimnáziuma és Kollégiuma

SZAKMASELFIE
2. helyezett: Birodalmi hegesztők
Lakatos Alex, Lakatos Csaba Dániel, Rózsa Ákos
Nyíregyházi SZC Teleki Blanka Szakgimnáziuma, Szakközépiskolája és Kollégiuma

SZAKMASELFIE
3. helyezett: Báthory István Alex
Nyíregyházi SZC Bencs László Szakközépiskolája

SZAKMASELFIE
Közönségdíjas: Verő Bernadett
Nyíregyházi SZC Wesselényi Miklós Szakgimnáziuma, Szakközépiskolája és Kollégiuma

Bővebb információ, valamint a Szakképzési Centrumok Európai Unió által jóváhagyott, folyamatosan bővülő magyarországi programjai megtalálhatóak a http://szakkepzesihet.hu oldalon vagy a https://www.facebook.com/szakkepzesihet facebook oldalon.

2016/2017

Az Európai Bizottság közzétette az Európai Szakképzési Hét megvalósításáról szóló prospektusát. Az 1. oldalán található „Top 3 countries” megjelölés szerint Magyarország a második „legaktívabb ország” volt Európában a rendezvény megvalósításában.

h

Az Európai Szakképzési Hét prospektusa

PDF, 1 MB

JÖVŐ SZAKMÁJA
alsó tagozat
1. helyezett: Chrien Maja Panna
Kodály Zoltán Általános Iskola

JÖVŐ SZAKMÁJA
felső tagozat
1. helyezett: Schmidt Boglárka
Bem József Általános Iskola

JÖVŐ SZAKMÁJA
középiskolás kategória
1. helyezett: Székely Kristóf
Nyregyházi SZC Inczédy

SZAKMASELFIE
1. helyezett: Vaskó-Gyurkovics Patrícia
Nyíregyházi SZC Wesselényi Miklós Szakgimnáziuma, Szakközépiskolája és Kollégiuma

SZAKMASELFIE
2. helyezett: Imre János
Nyíregyházi SZC Bánki Donát Műszaki Szakgimnáziuma és Kollégiuma

SZAKMASELFIE
3. helyezett: Porkoláb Inez
Nyíregyházi SZC Tiszavasvári

SZAKMASELFIE
Közönségdíjas: Farkas Balázs
Nyíregyházi SZC Wesselényi Miklós Szakgimnáziuma, Szakközépiskolája és Kollégiuma

Bővebb információ, valamint a Szakképzési Centrumok Európai Unió által jóváhagyott, folyamatosan bővülő magyarországi programjai megtalálhatóak a http://szakkepzesihet.hu oldalon vagy a https://www.facebook.com/szakkepzesihet facebook oldalon.

Megtalál minket a legnépszerűbb közösségi oldalakon is!