KEHOP 5.2.11

Fotovoltaikus rendszerek telepítése a Nyíregyházi SZC épületeire
KEHOP-5.2.11-16-2016-00061

Kedvezményezett: Nyíregyházi Szakképzési Centrum (4400 Nyíregyháza, Dugonics u. 10-12.)

A projekt megvalósítási időszaka: 2017.03.01. – 2017.12.31.

A szerződött támogatás összege: 130 351 008 Ft

A támogatás mértéke: 100 %

A fejlesztéssel érintett ingatlanok (megvalósítási helyszínek):

• Nyíregyházi SZC Wesselényi Miklós Szakgimnáziuma, Szakközépiskolája és Kollégiuma, 4400 Nyíregyháza, Dugonics u. 10-12.
  • Nyíregyházi SZC Wesselényi Miklós Szakgimnáziuma, Szakközépiskolája és Kollégiuma Hengersor Telephelye, 4400 Nyíregyháza, Hengersor 10/B.
  • Nyíregyházi SZC Vásárhelyi Pál Építőipari és Környezetvédelmi-vízügyi Szakgimnáziuma, 4400 Nyíregyháza, Vasvári Pál u. 16.
  • Nyíregyházi SZC Sipkay Barna Kereskedelmi, Vendéglátóipari, Idegenforgalmi Szakgimnáziuma, Szakközépiskolája és Kollégiuma, 4400 Nyíregyháza Krúdy Gyula u. 32.
  • Nyíregyházi SZC Tiszavasvári Szakgimnáziuma, Szakközépiskolája és Kollégiuma, 4440 Tiszavasvári, Petőfi Sándor u. 1.

A projekt műszaki tartalma

Nyíregyházi SZC Wesselényi Miklós Szakgimnáziuma, Szakközépiskolája és Kollégiuma (4400 Nyíregyháza, Dugonics u. 10-12.)

Az épületre egy 49,92 kWp névleges teljesítményű, 192 db 260 W teljesítményű napelemből álló napelemes rendszer kerül telepítésre. A napelemes rendszer 1 darab inverteren keresztül kerül hálózatra csatlakoztatásra. A panelek rögzítése alumínium sínnel történik, mely biztosítja a hosszú és tartós élettartamot. A lapostetős tetőfelületekre az elhelyezés betongúlákkal történik, melyre kerül a rögzítő sín és lefogató lapokkal a panelek pontos pozícionálása. A napelemes rendszerek esetében az inverter mindkét oldalán túlfeszültség védőt kell kiépíteni, mely védi a berendezést a túlfeszültség és a közeli villámcsapás okozta behatásoktól. A panelokat tartó fémszerkezet összekötése és bekötése az inverter földelő kapcsába biztosítja az épület EPH csomópontján keresztül a rendszer földpotenciáljának biztosítását.

Nyíregyházi SZC Wesselényi Miklós Szakgimnáziuma, Szakközépiskolája és Kollégiuma Hengersor Telephelye (4400 Nyíregyháza, Hengersor 10/B.)

Az épületre egy 20,28 kWp névleges teljesítményű, 78 db 260 W teljesítményű napelemből álló napelemes rendszer kerül telepítésre. A napelemes rendszer 1 darab inverteren keresztül kerül hálózatra csatlakoztatásra. A panelek rögzítése alumínium sínnel történik, mely biztosítja a hosszú és tartós élettartamot. A lapostetős tetőfelületekre az elhelyezés betongúlákkal történik, melyre kerül a rögzítő sín és lefogató lapokkal a panelek pontos pozícionálása. A napelemes rendszerek esetében az inverter mindkét oldalán túlfeszültség védőt kell kiépíteni, mely védi a berendezést a túlfeszültség és a közeli villámcsapás okozta behatásoktól. A panelokat tartó fémszerkezet összekötése és bekötése az inverter földelő kapcsába biztosítja az épület EPH csomópontján keresztül a rendszer földpotenciáljának biztosítását.

Nyíregyházi SZC Vásárhelyi Pál Építőipari és Környezetvédelmi-vízügyi Szakgimnáziuma (4400 Nyíregyháza, Vasvári Pál u. 16.)

Nyíregyházi SZC Sipkay Barna Kereskedelmi, Vendéglátóipari, Idegenforgalmi Szakgimnáziuma, Szakközépiskolája és Kollégiuma (4400 Nyíregyháza Krúdy Gyula u. 32.)

Nyíregyházi SZC Tiszavasvári Szakgimnáziuma, Szakközépiskolája és Kollégiuma (4440 Tiszavasvári, Petőfi Sándor u. 1.)

Az épületre egy 49,920 kWp névleges teljesítményű, 192 db 260 W teljesítményű napelemből álló napelemes rendszer kerül telepítésre. A napelemes rendszer 1 darab inverteren keresztül kerül hálózatra csatlakoztatásra. A panelek rögzítése alumínium sínnel történik, mely biztosítja a hosszú és tartós élettartamot. A dőléssel rendelkező tetőfelületekre az elhelyezés tető szarufáiba rögzített kampókkal történik, melyre kerül a rögzítő sín és lefogató lapokkal a panelek pontos pozícionálása. A napelemes rendszerek esetében az inverter mindkét oldalán túlfeszültség védőt kell kiépíteni, mely védi a berendezést a túlfeszültség és a közeli villámcsapás okozta behatásoktól. A panelokat tartó fémszerkezet összekötése és bekötése az inverter földelő kapcsába biztosítja az épület EPH csomópontján keresztül a rendszer földpotenciáljának biztosítását.

A projekt a Kohéziós Alap és Magyarország költségvetése társfinanszírozásában valósul meg.

TOVÁBBI INFORMÁCIÓ KÉRHETŐ:

Pájer Attila