Hagyományteremtő jelleggel rendezzük meg 2019. február 20-án a térség gazdálkodó szervezeteinek közreműködésével, a szakmák népszerűsítése és a duális szakképzés erősítésének céljából tematikus műhelynapunkat a GINOP-6.2.3-17-2017-00017 „Nyíregyházi Szakképzési Centrum átfogó fejlesztése” című projekt keretében kialakított Digitális Közösségi Alkotóműhelyben.

Itt lehetősége lesz egy-egy cégnek bemutatkozni minden tagintézményünk érdeklődő tanulói és tanárai előtt. Megismerhetjük profiljukat, ötleteket meríthetünk a tanórákhoz, a további közös munkához.

A rendhagyó témanap elsőként bemutatkozó cége az elektronikai eszközök gyártásában élen járó National Instruments Hungary Kft, aki évek óta szoros együttműködésben áll a Nyíregyházi Szakképzési Centrum több tagintézményével, többek között a Bánki Donát Műszaki Középiskolája és Kollégiumával és a Nyíregyházi SZC Wesselényi Miklós Szakgimnáziuma, Szakközépiskolája és Kollégiumával.

A témanapon a cég által készített eszközök segítségével végeznek majd fizikai és fiziológiai méréseket, kísérleteket a diákok, melybe a Nyíregyházi SZC Zay Anna Egészségügyi, Informatikai Szakgimnáziuma és Kollégiuma tanulói is bekapcsolódnak. A bemutató után egyénileg is ki lehet próbálni a témával kapcsolatos eszközöket és kötetlen szakmai beszélgetés keretében tapasztalatokat cserélhetnek a cégek képviselői és a résztvevő tanárok.

Helyszín: Nyíregyházi Szakképzési Centrum Digitális Közösségi Alkotóműhely, 4400 Nyíregyháza, Dugonics utca 10-12.

Időpont: 2019.02.20. 09:00

9:00-9:05 Köszöntő

9:05-9:30 National Instruments Hungary Kft. (NI) bemutatkozása, eszközeinek ismertetése – Reményi Gábor szakképzési kapcsolati koordinátor, NI

– myDAQ az iskolákban – Zsigó Zsolt, és Vas Bertalan (13.e)